Architektura i funkcjonalność

NAJWYŻSZA KLASA

G21 to jeden z pierwszych, komercyjnych obiektów klasy A wzniesionych w Krakowie po 1990 roku. Uwagę znawców architektury przyciąga nie tylko nagrodą SARP, ale przede wszystkim znakomitymi proporcjami, monumentalnością oraz współczesnym projektem nawiązującym do tradycji polskiego modernizmu.

Budynek wykończono przy użyciu trwałych materiałów, z dwoma typami elewacji zewnętrznej. Od frontu dominuje elewacja szklana, oparta na metalowej konstrukcji, pozostałe ściany budynku wyłożone są granitem i piaskowcem. G21 wybudowany jest w technologii szkieletowej o siatce słupów 6x7,7 m oraz 6x6,6 m. Budynek posiada jedną kondygnację podziemną oraz 4 kondygnacje nadziemne, na które składają się: parter, pierwsze, drugie i trzecie piętro, o łącznej powierzchni 3455,07 m2.

W obiekcie znajdują się dwie windy oraz dwie osobne klatki schodowe. Z tyłu budynku znajduje się parking na 55 samochodów oraz 30 miejsc postojowych dla rowerów.

Układ funkcjonalny budynku ma charakter mieszany. Na parterze znajdują się hol wejściowy, reprezentacyjna sala usługowa oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. 1, 2 i 3 piętro mają charakter biurowy, przy czym część pomieszczeń zaaranżowana jest w układzie korytarzowym, a część jako open space. W piwnicy znajduje się skarbiec, archiwum, pomieszczenia techniczne oraz garaże.

Zobacz całą galerię zdjęć